Nutkání na močení po porodu. Mohla jsem si to způsobit nesprávným cvičením v šestinedělí?

Zodpovězené
11. srp 2024

Dobry den,

po porodu cca 5. týden se mi objevil pocit, že pořád potřebuji na malou. Je to většinou po vymočení a nastupuje to postupně, až cítím takové tlačení a pocit, že potřebuji, ale moc toho nevymočím. Není to akutní potřeba, že bych to nevydržela a musela jít (snažím se moc nechodit), ale je to velmi nepříjemné. Někdy víc, někdy míň. Lépe mi je, když delší dobu nejdu, to se cítím i dobře, ale jak se tomu podvolím a jdu častěji, je to horší. V noci a kdykoliv spím na WC nepotřebuji. Mám od konce těhotenství trochu pokleslou močovou trubici, jinak bych žádný pokles mít neměla, ale nikdy mě nic takového netrápilo. Jsem 2 měsíce po porodu.

Ještě bych se chtěla zeptat, jestli by to mohlo způsobit nesprávné cvičení v cca 4. týdnu šestinedělí? Dělala jsem stahování PD, ale špatně a dost intenzivně (asi týden) a cítila jsem i stahování za stydkou sponou a mám pocit, že pak tyto potíže přišly. Jestli to tím může být, dá se s tím něco dělat? 🙁 Mohla jsem si tímto týdenním cvičením způsobit hyperaktivní močových měchýř?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

to bude spíš uretrální syndrom (spíše vaginálního původu). Nezpůsobila jste si ho a hyperaktivního měchýře bych se ještě dlouho nebál.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň