Léčba infekce ATB, násladné nedodržení schématu probiotik. Je to problém?

Zodpovězené
27. lis 2023

Dobrý den,

od gynekologa jsem měla předepsaný Polygynax, který jsem doužívala (začala jsem brát hned, jak mi skončila menstruace) jedna tabletu na noc do pochvy, pak jsem nasadila Gynoflo r- to jsou probiotika - také jednu na noc do pochvy.

Jenže nepodívala jsem se na schéma a mám strach, jestli jsem si tím neublížila. Menstruace mi mešká 4 dny, ale zdá se mi, jako kdybych špinila, ale ne a ne se rozjet. 🙂

Děkuji za radu.

Dobrý den,

schéma probiotik nemá na menses žádný vliv. Buďte klidná.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň