Kvasinky. Poradíte, prosím, co by pomohlo?

Zodpovězené
29. čer 2023

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat...Jsem těhotná, teď už jsem 37. týden a kvasinky se objevily tak v 35. týdnu. Řekla jsem potom doktorovi, že jsem měla pohlavní styk a strašně mě to štípalo. Doktor mi nic nedal. Šla jsem ve 36. týdnu za ním a řekla, že se to nedá vydržet, že mě to teď svědí, pálí...tak mi napsal mast Canesten a vůbec to nezabíralo.

Teď jsem ve 37. týdn a dal mi doktor Gyno-pevaryl combipack a po použití jedné tablety vůbec nezabírá...Já už nevím, co mám dělat. Do sprchy chodím pětkrát denně i v noci.

Můžete mi prosím poradit?

Děkuji

Diskuse je zavádějící
Je možné, že diskuse obsahuje příspěvky, které jsou zavádějící (obsahují klamné informace nebo úmyslně poupravená fakta) a jsou vytvořené za účelem manipulace nebo šíření strachu a paniky.

Dobrý den,

diagnózu "kvasinky" může stanovit pouze lékař, a ještě jen ten, který provede příslušná vyšetření (to se někdy neděje). Proto u Vás pro jistotu zůstaňme u označení "vaginální dyskomfort". Ten však bývá nejčastěji způsoben BAKTERIEMI (ne kvasinkami, ač si to mnoho žen - obvykle pod vlivem mouder z internetu - myslí). Obecně je tedy nevhodné naslepo nasazovat antimykotika (s úspěšností asi 25 %), ale když už chceme dělat samoléčbu bez řádné diagnostiky, je mnohem "šancovnější" zvolit nějaký univerzální prostředek (který zabere nejen na kvasinky, ale i bakterie nebo trichomonády). U Vás navíc antimykotika nezabrala, takže můžeme kvasinky pracovně jako původce vyloučit.

Nejlepší by bylo probrat s Vaším lékařem, ale když Vám nic neporadil, navrhuji třeba Gynimun rapid.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň