Denně bolesti - migrény v těhotenství. Proč se to děje?

Zodpovězené
17. zář 2024

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se Vás, jako neurologa, zeptala na migrény. Jsem v 18. tt - migrény (pulsování hlavy, bolest za očima, čela, nosu, hlavy, zubů a neschopnost u toho mluvit ani se dívat např. do telefonu) mě provází od té doby, co mi začaly v prvním trimestru nevolnosti. Celodenní nevolnosti skončily, ale z migrén je mi každý den zle, že je musím zaspat. Ovšem po probuzení je mám opět. Trvají minimálně 8 hodin denně. Na 30 min pomůže kafrová mast, poté je vše zpět.

Čím to je?

Beru večer Anopyrin kvůli riziku preeklampsie. Mám problém s dokrvením končetin a prstů v chladu a podle 1. screeningu mám prý hormony naopak.

Proč se to děje?

Nedává mi smysl denně ještě "lupat" Paraleny, když to neřeší příčinu.

Děkuji moooc.

Dobrý den,

lupat Paraleny určitě ne (ostatně ty by na pravou migrénu měly skoro nefungovat). Kdybych věděl, proč se to děje, dostal bych možná Nobelovu cenu.

Ale teď vážně - toto je velmi specifický problém a Vy určitě potřebujete migrenologickou poradnu, kterou najdete při nějaké velké fakultní nemocnici (Vaši lokální neurologové o ní asi budou vědět).

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň