Autovakcína ve formě kapek. Pomůže mi na opakované gynekologické záněty?

Zodpovězené
7. říj 2024

Dobrý den,

trpím na opakované gynekologické záněty.

Proč se mi to stále vrací?

Dodržuji hygienu, mám jednoho partnera, pohlavní styk jsem neměla 2 měsíce od prvních potíží. Ve stěru byly různé bakterie. Přeléčeno dvěma antibiotiky a zase mám svědění, pálení až bolest v pochvě.

Prosím, pomůže mi autovakcína ve formě kapek, kterou mi gynekolog navrhuje?

Jak dlouho se užívá?

Děkuji za odpověď.

Ilona

Dobrý den,

autovakcína Vám pomoci může, i když já tomu moc nevěřím.

Chce to trpělivost, řádné vyšetřování (MOP = mikroskop) včetně panelu STD (to je důležité) a teprve pak cílenější (a někdy bohužel i opakovaná) léčba. K tomu dlouhodoběji vaginální kmeny laktobacilů, a to klidně jak orálně (Gynimun trio), tak vaginálně (Gynimun intim).

Kdybyste chtěla probrat podrobněji, napište mi do mé virtuální poradny e-gynda.cz a domluvíme si telefonát.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň