Zpětný ráz u autosedačky Joei Steady. Jak to prosím je řešené?

Zodpovězené
4. dub 2023

Dobrý den,

zvažuji koupi autosedačky Joei Steady. Na YouTube jsem viděla systém poutání této sedačky do auta a dělá na mě dojem, že při protisměrném posazení a případném nárazu zachytí pas auta prvotní náraz, ale co dál? Co ten zpětný ráz?

U posměrného využití je to jasné. Psala jsem již do diskuze, kde měli zkušenosti, že jsou sedačky ještě poutány k přednímu sedadlu. To ale tahle sedačka asi nemá (dle videa - nebo jsem něco přehlídla?), zase ale nějak to vyřešené určitě je, ale jak?

Ve všech ostatních parametrech se mi sedačka líbí, chceme jen něco levnějšího pro babičku, ke které jedeme 3-4x za rok, zase ale ne úplný plastový vrak. Poutání na pásy - isofix babička nemá.

Děkuji

Dobrý den,

autosedačka Steadi je připevněna pomocí 3bodového pásu vozidla. Nemá žádné upevňovací pásy k sedadlu před sedačkou. Pro občasné jezdění určitě můžete využít, ale sedačka nevydrží tak dlouho a neposkytuje tolik místa na nohy dítěte.

Podívejte se třeba na Axkid Move nebo Britax Max-Way, které by vám vydržely déle.

K dotazu na zpětný ráz:
Zbývající energie při zpětném rázu poměrně nízká, takže zde není riziko zranění dítěte. Navíc sedadlo není zeď, ale je polstrované a pohybuje se podobně jako autosedačka. Riziko je zde opravdu malé v porovnání s čelním nárazem.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz