Volba autosedačky. Jaký máte názor na sedačku Joie Stages z hlediska bezpečnosti?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

prosím o radu...dcera 1 rok (zatím se do vajíčka v pořádku vejde), přemýšlíme jakou autosedačku pak pořídit. Priorita je bezpečnost. Syn, 5 let 110 cm, 17 kg. Nyní používáme Joie Stages.

Prosím o Váš názor z hlediska bezpečnosti k této sedačce.

Moc děkuji.

Dobrý den,

sedačku Joie Stages považujeme za bezpečnou autosedačku. Bohužel nenabízí dětem v protisměru moc místa na nohy a jste nuceni v 18 kg začít dítě poutat už tříbodovým bezpečnostním pásem.

Pokud chcete zůstat v kategorii 0-25 kg a mít možnost využívat pětibodové pásy po celou dobu užívání, doporučujeme se mrknout na čistě protisměrné varianty autosedaček. Zástupci těchto protisměrných sedaček jsou například značky Klippan - Klippan Century nebo Axkid - Axkid Minikid.

Kromě dlouhodobého převážení dětí v protisměru na pětibodových pásech mají tyto sedačky výhodu i v tom, že je lze postupně odsazovat od opěradla sedačky vozu a tím přidávat dětem místo pro nohy.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz