Vajíčko pro novorozeně do auta a na kočár. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
17. zář 2024

Dobrý den,

kočárek máme vybraný dvojkombinaci tříkolku, do terénu, ale v těch vajíčkách tápu - je jich tolik, že tomu nerozumím.

Poradíte, prosím?

Asi bych zůstala pouze u Cybex, Joie nebo Britax, abych si jinými nepletla hlavu. Auto máme způsobilé na isofix.

Chápu to dobře, že když koupím vajíčko a k tomu isofix základnu, tak později na tuto základnu mohu dokoupit sedačku pro o chlup větší dítě v té značce?

A adaptéry na kočárek se kupují zvlášť nebo to bývá součástí?

Jak se vyznat v modelech?

Rádi bychom zvolili rozumnou cenu a kvalitu.

Moc děkuji. 🙂

Dobrý den,

pokud si koupíte vajíčko a isofix základnu, tak na stejnou základnu můžete v budoucnu, po doužívání vajíčka, dokoupit autosedačku stejného výrobce, která Vám umožní použití do 105cm výšky dítěte, tj. cca 4 let. K běžným značkám, které uvádíte, bych ještě do výběru přidal vajíčka Avionaut a Nuna. Protože je třeba při správném výběru zohlednit mj. sklon sedadel a podélný prostor v kabině auta, je nejlepší navštívit prověřeného prodejce a vše na místě vyzkoušet a zvážit i jiné budoucí možnosti přepravy dítěte. Navštívíte-li některou z našich poboček Centra autosedaček, naši zkušení prodejci Vám rádi pomohou.
K instalaci vajíčka na podvozek stávajícího kočárku jsou třeba adaptery, které obvykle nejsou ve výbavě kočárku a je třeba jej dokoupit a zohlednit typ kočárku a vajíčka. Pro nákup adapterů je třeba oslovit prodejce Vaší značky kočárku.

Hezký den

Petr J. - Centrum autosedaček

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz