Jaký je Váš názor na autosedačku Römer Duo Plus 2021?

Zodpovězené
2. lis 2021

Dobrý den,

prosím o radu. Dcera, 22 měsíců, nám začala odrůstat z vajíčka, poohlížíme se tedy po autosedačce (auto Ford Focus). Určitě je pro nás důležitá bezpečnost, ale zároveň už chceme dceru posadit po směru jízdy. Prozatím máme vyhlídnutou sedačku Britax Römer Duo Plus. Dcera váží 11 kg. Zvažovali jsme i sedačku Cybex s pultíkem, ale ten se mi moc nezdá z hlediska bezpečnosti...

Prosím o Váš názor hlavně z hlediska bezpečnosti k sedačce Römer Duo Plus.

Moc děkuji.

Dobrý den,

autosedačka umístěná po směru jízdy pro takto malé dítě není vůbec ideální. V případě nárazu nebo jen pouhého prudkého přibrždění (které se stává v podstatě každý den) je vystavena hlava a krk dítěte hodně velkému tlaku.

U protisměrné autosedačky je energie nárazu absorbována skeletem autosedačky a není tak vyvíjen tlak na hlavu a krk.

Při střetu v rychlosti 50 km/h, tlak působící na šíji dítěte vážícího 15 kg a usazeného v poloze po směru jízdy bude odpovídat zátěži 180 – 220 kg. V poloze proti směru jízdy se tlak sníží na 40 – 60 kg.

Pokud hledáte bezpečnou autosedačku, pak hledejte v sedačkách protisměrných nebo obousměrných.

Více informací naleznete na blogu Centra autosedaček.

Autosedačka Britax Duo Plus se vyrábí v nezměněné podobě už mnoho let - pokud pomineme posměr, pak v autosedačce není žádná vložka a také hlavová opěrka, která je velice důležitá v případě nehody.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz