Autosedačka do Mercedes Benz e300, 3leťák. Jaké nejlepší byste mi doporučil?

Zodpovězené
20. lis 2023

Dobrý den,

mnohokrát Vám děkuji za odpověď ohledně autosedačky na americkém trhu, viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Bohužel to tu nefunguje jak u nás. V obchodu nám doporučí sedačku po směru a vůbec neřeší do jakého typu auta, natož tak navštívit nějaké centrum, to ani nemají a na místech, kde prodávají autosedačky, tak jsou to většinou obchody, kde mají vše pro děti a nejsou specializované. Nikdy by nešli zkontrolovat, jak to sedí do auta.

My se však za rok budeme stěhovat do ČR, takže by nás zajímalo, jakou sedačku byste doporučil do Mercedes Benz e300, protisměrnou pro 3leté dítě.

Na jaké typy se mám dívat?

Jak dlouho sedačka vydrží (do kolika let)?

Nemám možnost si někam dojít, a proto se ptám na názor v poradně.

Máte nějaké nejlepší typy?

Jak jsem zmiňovala, není určitý rozpočet, čili, ať stojí, co stojí, chceme bezpečnost.

Děkuji

Dobrý den,

doporučím některou z velkých severských protisměrek: isofixovou Axkid One 2 nebo pak pásové Axkid Minikid 4, Klippan Opti129/Century, BeSafe Stretch.

Všechny vydrží malému pasažérovi do 6-8 let. Všechny jsou do 125 cm a liší se ve váhovém využití. Isofixová One 2 do 23 kg, Opti do 32 kg, Minikid 4 a Stretch do 36 kg.

https://www.centrumautosedacek.cz/64-autosedack...

Pokud budete autosedačku kupovat, až budete v ČR, je možné, že trh obohatí ještě další nové sedačky. Stále by však bylo ideální před koupí vyzkoušet.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz