Autosedačka 15-36 kg s isofixem i bez. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
2. led 2022

Dobrý den,

řešíme autosedačku 15-36 kg. Doporučíte nám prosím nějakou?

Výchozí podmínky:

  • auto máme Citroën Berlingo
  • děti máme tři

Současné autosedačky jsou:

  • pro nejmenší 6měsíční (8,2 kg) je z trojkombinace kočárku Cam - vajíčko
  • pro prostřední 3 roky (14 kg) autosedačka Maxi Cosi Priori
  • pro nejstarší 5 let (22 kg) Cybex Solution X-Fix

Rádi bychom později zrušili vajíčko. Kupovali jsme ho v roce 2016 a nebyli jsme moc znalí. Ale pořád je to vajíčko, co si budeme nalhávat. Nejmladší bychom posunuli do autosedačky Maxi Cosi Priori, kde teď sedí prostřední. A uvažujeme o nové autosedačce pro prostřední (3 roky - 14 kg), aby ji měl do doby, než nebude žádnou potřebovat.

Tato nová sedačka bude umístěna vepředu na místě spolujezdce (to znamená bude používána bez isofixu a je vhodné, aby měla proti bočnímu nárazu ochranu), později ji dáme zřejmě dozadu, kde budou tři autosedačky vedle sebe (takže je později možné využití i isofixu).
Nejstarší autosedačku necháme. A případně by si mohla sednou i do této nové autosedačky (předpokládám, že váhově to půjde, takže budou zaměnitelné).

Doporučíte nám prosím nějakou sedačku?

Děkuji

Dobrý den,

nejmladší pasažér stále patří do vajíčka. Pokračovací autosedačku je možné řešit, až když dítě samo sedí alespoň dva měsíce. Zvažte pro něj protisměr - nikoliv posměrnou Priori.

Doporučíme vyzkoušet autosedačky na nějaké z prodejen do auta, ale až v momentě, kdy nejmladší bude sedět.
Spoustu užitečných informací si můžete také přečíst na našem Blogu, který najdete na našem webu.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz