3 autosedačky do Škody Octavia 3. Jaké byte poradil?

Zodpovězené
1. říj 2020

Dobrý den,

mohl byste mi poradit, které 3 autosedačky by se vlezly vedle sebe na zadní sedadlo Škody Octavia 3 Combi?

Nejlépe varianta 2x 15-36 kg a k tomu vajíčko, stejně tak kombinace 2x 15-36 kg a 1x 9-18 kg.

Moc Vám děkuji za odpověď.
B.S.

Dobrý den,

to je poměrně složitá otázka. Zahrnuje řadu proměnných, které neznáme.

Kombinace č. 2 je v podstatě neřešitelná. Dvě sedačky 15-36 kg s otočnou protisměrkou budou znamenat, že tu prostřední neotočíte. A navíc tato sedačka ovlivní obě přední sedadla, kde nebude moc místa. Možný by byl experiment s 9-18kg na kraji a dvě úzké 15-36 kg vedle sebe.

Varianta č. 1 bude podobná, jen vajíčko by mohlo být maličko kratší, a tím by ubralo méně místa na předních sedadlech. V obou variantách bych doporučil vybírat sedačky 15-36 kg ze skupiny takových, které se při zvedání hlavové opěrky rozšiřují i do stran.
Popřípadě jako sedačku v této kategorii využít Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort nebo Klippan Triofix Maxi, který je extrémně úzký. Bohužel je ale v této kategorii poután pouze pásem, bez isofixu.

V každém případě řešíme poměrně složitou záležitost, která zahrnuje řadu detailů (poutání dětí, nakládání na prostřední sedačku, požadavky na polohování, nebo vzrůst dětí).

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz