Žádná menstruace. Může kojení takto rozhodit cyklus?

Zodpovězené
Dnes v 11:13

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o názor. Jsem rok po druhém císaři a při něm došlo k ruptuře dělohy. Bylo mi řečeno, že doporučují dělohu do budoucna vyjmout.

Momentálně kojím, ale MS mi přišla prakticky hned po 6nedělí s tím, že opoždění MS bylo vždycky + - pár dní. Před měsícem jsem byla u gynekologa s tím, že mám hrozně silnou MS a že vždy po jejím skončení mám prakticky nonstop zánět. Bylo mi řečeno, že na pohled se zdá, že tam jsou kvasinky. Odběr však žádný problém neukázal a já nedostala tedy vůbec žádné léky. Poslední MS byla opět silná a opět zánět...

Teď aktuálně mám opožděnou MS o 16 dní a nic nenasvědčuje tomu, že bych to měla dostat. Stále mám zánět (pálení, hrudkový bílý výtok). Udělala jsem si těhotenský test (negativní).

Osobně by mě zajímalo, zda může kojení takto rozhodit cyklus s takovým zpožděním, když do současné doby MS chodila + - normálně.

Děkuji za názor.

Dobrý den,
kojení může ovlivňovat průběh menstruačního cyklu.
Pokud však předtím probíhala menstruace normálně tak je asi příčina spíše jiná.
Ohledně opakujících se zánětů, tak v případě kojení, nelze preventivní léčbu použít.
S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz