Vysazení antikoncepce. Je větší šance na početí hned po vysazení?

Zodpovězené
16. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na Váš názor. Před necelým měsícem jsem vysadila antikoncepci a chtěli bychom se snažit o miminko. Už delší dobu užívám kapky Gynex a teď navíc vitamíny A-Z Mama z DM.

Chtěla bych se zeptat, kdy asi tak proběhne ovulace?

A je větší šance na početí hned po vysazení?

Děkuji 🙂

Dobrý den,

otěhotnění je možné již v prvním cyklu po vysazení antikoncepce.
Ovulace obvykle probíhá cca v polovině cyklu. Kdy přesně a zda vůbec proběhne, nelze však s jistotou říci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz