Užívání Regulonu před IVF. Je to to normální kvůli genetice?

Zodpovězené
19. srp 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je normální před IVF brát Regulon kvůli genetice a jestli to nemůže nějak ohrozit otěhotnění.

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hlavním smyslem užívání Regulonu (hormonální antikoncepce obecně) **před IVF ,
je programování následujícího cyklu.** Ve vašem případě proto, aby odběr z embryí
na genetiku mohl být proveden v požadovaný den.
Negativní vliv antikoncepce na otěhotnění před léčbou IVF nebyl popsán.
Naopak antikoncepce se takto běžně používá.

S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz