Těhotenství v začátku. Jaká je šance, že se plod udrží? Není hCG moc nízké?

Zodpovězené
29. lis 2020

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně těhotenství. 22. října jsem měla menstruaci po 34 dnech normální asi 5 dní, po asi 23 dnech, tedy 13. listopadu, jsem opět začala krvácet, takže jsem si myslela, že MS znovu dorazila (brala jsem antikoncepci a asi v srpnu jsem vysadila).

Nijak jsem to neřešila až asi po 5 dnech mi bylo zle, bolest hlavy a na zvracení, tak jsem si pro jistotu udělala test a vyšel pozitivní. Lekla jsem se, když jsem před tím krvácela a objednala jsem se na kontrolu na gynekologii, tam mi vzali krev, hCG bylo 180 a na ultrazvuku nebylo nic vidět, tak mě pozvali o týden později a opět vzali krev, hcg bylo 280 a na ultrazvuku opět nic, jen paní doktorka říkala, že tam je nějaká tekutina, ale že na mimoděložní těhotenství to nevypadá.

Chtěla jsem se zeptat, jaká je šance, že se plod udrží, vyvine a zda hCG není moc nízké.

Teď mě bolí břicho jako při začínající MS. Podle MS bych měla být 5.tt. Jak je možné, že na ultrazvuku nic není vidět, a to nízké hCG?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na ultrazvuku je těhotenství rozpoznatelné od hladiny HCG 1000 - 1500. Při hladině 280 tedy opravdu nelze těhotenství vidět.
Nárůst hladiny těhotenského hormonu v počínajícím těhotenství za týden o 100 nasvědčuje, že průběh těhotenství není obvyklý.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz