Suchá pochva. Čím to může být a lze to vrátit k normálu?

Zodpovězené
16. dub 2020

Dobrý den,

po pravidelné prohlídce na gynekologii mi bylo sděleno, že mám "syndrom suché pochvy" a zároveň, že nemám v pochvě bakterie - myšleno ty příznivé, které tam mají být.

Čím může být toto jako následek?

Jsem 2 a 3/4 roku po porodu a 10 let po onkologické léčbě (nebyla gynekologická). Suchá pochva se začala objevovat po porodu.

A lze nějak navrátit stav k normálu?

Momentálně jsem těhotná, takže mi je jasné, že to nepůjde tak, jako by to šlo, kdybych těhotná nebyla.

Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

bohužel, jakožto reprodukční gynekolog se syndromu suché pochvy nevěnuji, tak nejsem schopen odpovědět. Musíte otevřeně a dostatečně prodiskutovat s Vaším lékařem, který diagnózu stanovil.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz