Srdeční akce, ale plod vypadá mladší. Má miminko šanci?

Zodpovězené
19. říj 2020

Dobrý den,

chci se zeptat. Poslední menstruace byla 25.8. V úterý, 13.10., jsem byla poprvé na gynekologie. Podle internetu bych měla být 7+0. Srdeční akce byla, ale plod má cca 3 mm a doktorka říkala, že to vypadá na mladší těhotenství. Nasadila Utrogestan a kontrolu mám 23.10. Mám strach, v dubnu jsem měla zamlklé těhotenství.

Má miminko šanci?

Děkuji

Dobrý den,

datování těhotenství pomocí poslední menstruace je méně spolehlivé než podle ultrazvuku.
Zásadní je, že je přítomna srdeční akce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz