Slabší krvácení a špinění v 7.tt. Co si o tom myslíte, prosím?

Zodpovězené
23. pro 2020

Dobrý den,

jsem dnes 6+6, gravidita po Ketu. 5.12. jsem začala slabě krvácet a následně špinit, trvalo to cca 2 dny, na pohotovosti mi řekli, že je ještě brzy na závěry, že jsem v 5.tt. Nakonec mi dne 14.12. těhotenství bylo potvrzeno i s tím, že bije srdíčko. 18.12. se to opakovalo, opět jsem jela pro jistotu do nemocnice, bylo mi řečeno, že je vše v pořádku a že miminku se daří dobře, že tam není ani žádný hematom, že důvodem je nejspíše prokrvování a tím pádem špiním a slabě krvácím. Ale já mám stejně strach, aby to nebyl začínající potrat.
Již jsem v září o miminko přišla ve 41.tt, příčina byl uzel na pupečníku. Z toho důvodu mám teď strašný strach, abychom nepřišlo o další miminko, i když vím, že v prvním trimestru to je běžná věc.

Co si o tom myslíte, prosím?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

i přes Vaše přirozené obavy musím konstatovat, že postup v nemocnice byl standardní.
Krvácení v časném těhotenství bez zjevné příčiny je velmi časté.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz