Slabá menstruace. Může to být progesteronem? Nebo cystou?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

minulý měsíc jsem byla na kontrole jestli mám ovulaci a byl tam jeden folikul a cysta 30 mm. Brala jsem progesteron 10 dní a po jeho vysazení druhý den přišla menstruace, ale je slabší, na vložce je toho málo a jen na papíře více i se sliznicí. Bolesti mám mírné. Po dobrání progesteronu jsem si udělala test a byl tam hodně slabý duch, který šel vidět a po úplném zaschnutí. Brala jsem to jako, že to nejspíš bude negativní. Pak přišla ta slabá MS.

Může to být braním toho progesteronu?

Nijak jsem nezhubla, jím pravidelně, nevím, v čem je problém. Nebo to může být tou cystou?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vliv progesteronu není pravděpodobný, cysty ano.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz