Šance po potvrzení srdeční akce. Zvýšila se?

Zodpovězené
6. kvě 2021

Dobrý den, pane doktore,

vím, že nejste jasnovidec a nemůžete vědět, co se konkrétně u mě vyvine za potíže, ale přesto by mě zajímaly Vaše zkušenosti.

Mám PCOS, je mi 28 let, BMI 23, mám za sebou asi 4 neúspěšné cykly s Femarou, z toho jedno neúspěšné IUI a nyní se konečně zadařilo. Jsem 7+4. V 6+3 (CRL 5,6 mm) a 7+2 bylo potvrzené těhotenství i srdeční akce, za ten týden plod určitě povyrostl a CRL prý odpovídá gs. Brala jsem Metformin, ale teď už užívám jen Gynprodyl jeden na noc.

Nejsem naivní a vím, co se bohužel děje. Největší strach mám ze zamlklého těhotenství, protože ho lze zjistit až na UZ.

Myslíte, že mám teď už větší šanci, když byla potvrzena srdeční činnost?

Jinak jsem nekuřák, alkohol samozřejmě nepiju, je to mé první těhotenství. Napadlo mě i občas udělat TT pro kontrolu hCG, zda čárka neslábne například....že by to mohlo něco napovědět.

Budu ráda za každou odpověď, i když třeba nebude povzbudivá.

Mockrát děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

opravdu prognózu vývoje těhotenství bohužel stanovit nelze.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz