Přirozené početí při diagnostikované endometrióze a PCOS. Je nějaká šance?

Zodpovězené
22. říj 2022

Dobrý den,

je mi 25 a moc bych si přála miminko. S přítelem se snažíme, ale už to trvá 8 měsíců a těhotná nejsem. V únoru 2021 jsem prodělala laparoskopickou operaci skrz endometriózu a v zimě 2020 mi bylo na levém vaječníku diagnostikováno PCOS.

Zajímá mě, zda je vůbec nějaká šance, že bych mohla otěhotnět přirozeně. Mám strach, že to jinak, než bez pomoci lékařů nepůjde. Můj gynekolog mi poradil, ať se nijak nestresuji, že jsem mladá a zatím nevidí důvod to řešit.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při snaze o těhotenství 8 měsíců v 25 letech je postup Vašeho gynekologa správný.
Řešit s lékařem by se mělo až po jednom roce snahy o těhotenství.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz