Přerušovaný styk, Postinor do 40 h. Je možné těhotenství?

Zodpovězené
30. črc 2024

Dobrý den,

měla jsem přerušovanou soulož asi 3x ve 3 po sobě jdoucích dnech. Ten poslední den jsem užila Postinor, takže cca 40 h po prvním styku. Dle aplikace to ovšem mělo být v době ovulace - to já jsem v té době nevěděla a ani si nejsem jistá, jestli takovým aplikacím věřit. Ani jednou se do mě ale neudělal.

Myslíte, že je pravděpodobné, že budu těhotná?

Včera 10. den po Postinoru jsem měla tmavě hnědý výtok, jinak žádné nežádoucí účinky Postinoru jsem neměla.

Špinění je vedlejší účinek Postinoru, nebo se mám bát, že jsem těhotná?

Děkuji

Dobrý den,

pokud bylo užití Postinoru načasované tak, jak je uvedeno v návodu, tak je jeho spolehlivost velmi vysoká.

Špinění po užití Postinoru je jedou z nejčastějších obtíží při užití tohoto typu antikoncepce.

Zda jste, či nejste těhotná lze zjistit provedením těhotenského testu nejdříve v den vynechání očekávané menstruace.

Postinor je velice spolehlivý.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz