Pozitivní test, ale děložní sliznice pouze 3 mm. Může jít o rané těhotenství?

Zodpovězené
11. únor 2020

Dobrý den,

měla bych prosbu. Poslední MS byla 3.11. 25.12.jsem vysadila antikoncepci.11.1.jsem byla na pohotovosti z důvodu bolesti v podbřišku a pozitivní těhotenský test. Na utz nic vidět nebylo, děložní sliznice 11 mm. Injekčně podaný Agolutin. 24.1. přišlo krvácení, další den nic, poté jeden den špinění. Předevčírem ráno a večer a včera dělán test, všechny pozitivní. Dnes utz nic vidět nebylo a děložní sliznice pouze 3 mm.

Je nějaká možnost, že by přeci jen mohlo jít o těhotenství, ale hodně rané?

Předem velice děkuji za radu.

Dobrý den,

těhotenský test z moči detekuje pouze přítomnost či nepřítomnost těhotenského hormonu. Aby bylo možno se k eventuální prosperitě těhotenství vyjádřit, je potřeba znát minimálně 2 přesné hladiny těhotenského hormonu a s jakým odstupem byly udělány. V případě opakovaně pozitivního těhotenského testu z moči a nepřítomnosti těhotenství v děloze je třeba vyloučit i mimoděložní těhotenství. Doporučuji otevřeněji komunikovat při návštěvách svého gynekologa - jistě Vám rád odpoví.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz