Potíže. Co to může být?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

před pár měsíci jsem začala na sobě zaznamenávat několik problémů, které začaly ve stejném měsíci. Jsem si jistá, že spolu souvisí, ale moje doktorka to nechce řešit.

Všechny příznaky jsou následující:

  • silné akné na tváři (nejvíce během a po ovulaci)
  • svědění pochvy během a pár dní po ovulaci
  • lehké špinění vždy přesně 4 dny před menstruací (první dny jen velmi slabé růžové, pak to přejde na tmavší silnější špinění a den před menstruací jen hnědé špinění)
  • silné krvácení první den menstruace (musím měnit tampón každou hodinu)
  • opravdu pravidelné menstruace (dřív jsem měla -/+ 2 dny pravidelnou, teď ji mám skoro na hodinu stejně každý měsíc

Vše začalo opravdu během pár dní/týdnů společně a každým měsícem je vše intenzivnější.

Moje doktorka mi předepsala mastičku na svědění, ale hned jak nastalo období další ovulace, tak se svědění vrátilo a opět jen na pár dní. Ostatní příznaky zatím nechce moc řešit. Nabídla mi HA, ale tu brát nechci! Jsem z toho opravdu nešťastná a nevím co dělat, kam se obrátit.
Na akné beru velmi silné prášky (Curacne), protože nic jiného nezabralo, ale bojím se, že pokud nevyřeším příčinu, tak se to stejně vrátí. Zároveň se bojím, že pokud se můj stav bude stále zhoršovat, tak to může ovlivnit moji plodnost.

Můžete mi prosím poradit, jak postupovat, co by to mohlo být a třeba, jaké testy si vyžádat?

Jinak je mi 32 let, mám dvě děti a jinak jsem zdravá, 165 cm/60 kg, nekouřím. Jediná změna v rámci posledních měsíců je, že jsem zhubla 10 kilo za poslední rok, jestli to s tím může třeba souviset...

Děkuji!

Dobrý den,

doporučuji Vám Vaše problémy důkladně a i třeba opakovaně konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
Řešení by mohla přinést skutečně možnost nabízená Vaším gynekologem. Působení antikoncepce je velice komplexní.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz