Posunutí MS po tabletce “po”?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na následující...

Neberu žádnou antikoncepci již několik let, s manželem se chráníme jinak...minulý měsíc se nám ale stala nehoda a já si pro jistotu vzala prášek ,,po”. MS mi začala o pár dní dříve a trvala 13 dní, běžně mám 6 dní a cyklus 21 dní - rozhodila mi cyklus… s tím jsem počítala.

MS skončila minulé pondělí, a dle aplikace, kde si ji zapisuji mi vychází, že bych měla další MS dostat již tento pátek...

A moje otázka zní, zda si můžu již dnes nasadit léky na oddálení MS?

Děkuji

Dobrý den,

léky na oddálení menstruace nasadit můžete, je ale vhodné je nasadit několik dní před očekávanou menstruací, jinak je efekt nejistý (špinění, příchod menstruace).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz