Postinor, opožděná MS o 8 dní. Může to být vedlejší účinek Postinoru?

Zodpovězené
28. bře 2023

Dobrý den,

stala se nám nehoda a selhala ochrana, bylo to poslední den ms (spíš jsem už jenom špinila). Do 8,5 hodiny po nehodě jsem užila Postinor (obě tabletky naráz, jak mi řekla lékárnice). MS měla přijít 14.3. a stále nepřišla (podle kalendáře meškám 8 dní) :( Normálně ji mám nepravidelnou, ale nikdy se mi více jak o 5 dní nespozdila. Zkusila jsem 7 těhotenských testů a všechny negativní. Příznaky těhu nebo PMS žádné nemám. Vedlejší účinky Postinoru se také žádné nedostavily (krom meškání tedy). Doktor má dovolenou, na gyndu jsem objednaná až za týden. Pořád doufám, že to není těhu (na které ještě nejsme připraveni, tak abychom prckovi mohli dát vše). Poslední dobou právě dost stresuji, že by to mohlo být ono a také mám teď často noční směny.

Má to na to vliv? Nebo je to vážně tím Postinorem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nepravidelnosti v menstruačním cyklu jsou po požití pohotovostní antikoncepce zcela běžné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz