Porucha růstu plodu u žen s hypertenzí. Jaké je riziko restrikce růstu?

Zodpovězené
21. led 2020

Dobrý den,

léčím se pro chronickou hypertenzi a plánují dítě.

Jak je vysoké riziko, že miminko bude mít restrikci růstu?

A jak je velké riziko preeklampsie? A pokud k ní dojde, je léčitelná?

Děkuji

Dobrý den,

preeklampsie je léčitelná. Stanovení individuální míry rizika restrikce růstu plodu nelze.
Při screeningu v 12. týdnu těhotenství lze absolvovat i screening preeklampsie,
v případě zvýšeného rizika se nasazuje preventivní terapie a žena je sledována důkladněji než v standardní prenatální poradně.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz