PCOS. Jaká je pravděpodobnost při 5 folikulech, že otěhotněním?

Zodpovězené
19. kvě 2022

Dobrý den,

mám PCOS a užívám Letrozol. Předtím jsem užívala 2x Clostilbegyt, ale ten neměl požadovaný účinek. Minulý měsíc jsem tedy brala Letrozol, folikul vyrostl jeden. Před ovulací jsem si píchla Ovitrelle, ale nepovedlo se. Tento měsíc jsem měla stejný postup. Po Letrozolu mi vyrostlo 5 folikulů a opět jsem si píchla Ovitrelle.

Jaká je pravděpodobnost při 5 folikulech, že otěhotněním?

Kolikrát se tento postup dá aplikovat a jaky je další postup, když se těhotenství touto cestou nepodaří?

Děkuji.

Dobrý den,

při 5 folikulech vám musím doporučit: Nesnažte se otěhotnět. Je vysoké riziko mnohočetného těhotenství a následně vysoké riziko předčasného porodu dětí.

Maximální počet folikulů, kdy se doporučuje aplikovat Ovitrelle jsou 2 folikuly.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz