Papilomavirus. Můžu si nechat vzít i děložní čípek, když mám velké bolesti?

Zodpovězené
30. črc 2024

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. Mám aktivní papilomavirus a z citologie mi vyšlo, že mám 16 aktivní. Dělali mi kolonoskopii, vzali mi vzorek a ten byl v normálu. Mám strach, že v budoucnu můžu mít rakovinu čípku. Dělohu už nemám.

Můžu si nechat vzít i děložní čípek, když mám velké bolesti?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji Vám řešit situaci dle doporučení gynekologa.

Papilomavirus často vyžaduje jen sledování .

Ohledně odstranění děložního čípku se nejsem schopen vyjádřit. Doporučuji konzultovat Vašeho gynekologa nebo nejbližší gynekologické oddělení v nemocnici, aby posoudili možný přínos vůči rizikům operace.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz