Opožděná menstruace. Můžu být bez MS?

Zodpovězené
20. črc 2020

Dobrý den,

v květnu jsem samovolně potratila v 9.tt, konkrétně 8.5. Další MS přišla o měsíc později, tedy 8.6. a nyní na ms stále čekám ☹. Často mě bolel podbřišek jako při ms a tak jsem dělala testy...testy negativní a mám pocit, že tento měsíc ani neproběhla ovulka, vždycky mě totiž po ní bolí prsa a tento měsíc ani ťuk. Možná mám tušení, že ovulace proběhla, ale těsně před termínem MS (v tuto dobu jsem měla nechráněný sex). O miminko se snažíme. Občas mě píchne na pravém nebo levém vaječníku, mám citlivější prsa a před týdnem jsem lehce zašpinila. Testy ovšem stále negativní...

Děkuji za radu.

Dobrý den,

opoždění menstruace i s negativním těhotenským testem může mít různé přičiny,
nepřijde-li při negativním těhotenském testu menses do dvou týdnů, doporučuji návštěvu svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz