Odchylky v cytologii a krvácení. Mám panikařit?

Zodpovězené
16. zář 2024

Dobrý den,

na konci července jsem byla na pravidelné kontrole u svého gynekologa. Za 14 dní mi přišel email, že byly zaznamenány odchylky v cytologii a ať se objednám za 6 měsíců na kontrolu. Nic víc... Mám hormonální tělísko, občas (1x za 2-3 měsíce dostanu menses, který trvá asi tři až čtyři dny). To bylo asi před 8 dny, pak dva dny nic a pak jsem začala zase špinit a teď je to už víc krvácení než špinění jasnější krví.

Mám nějak panikařit?

Může se to vztahovat na špatné výsledky cytologie?

Mám zajít k lékaři? (A bych nebyla za hysterku...)

Bolesti nemám.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

prosím, řiďte se doporučením svého lékaře - tedy kontrola, jak plánováno. Pokud by se jednalo o závažný stav, tak by Vás vyzval k návštěvě.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz