Očkování MMR u dítěte a těhotenství matky. Je to pro plod ohrožující?

Zodpovězené
28. dub 2023

Dobrý den,

dvouletý syn je čerstvě naočkovaný první dávkou živou MMR vakcínou a zjistila jsem, že jsem na počátku těhotenství. Trošku mě vyděsily články na internetu, že je to pro plod ohrožující. Chtěla bych se jen ujistit, že jsou to fámy a nic nehrozí.

Děkuji za odpověď.
Hanka

Dobrý den,

pokud byl živou vakcínou očkován Váš syn, tak to pro Vás nemá žádný dopad.
Těhotné ženy by se neměly očkovat živou vakcínou. Vakcína není přenosná ze syna na Vás.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz