Očkování a KET. Sdělíte mi, prosím, Váš názor, zda a kdy se nechat naočkovat?

Zodpovězené
26. zář 2024

Dobrý den,

v tomto cyklu mne čeká KET. Pravidelně se očkuji proti chřipce, nemívám reakce na očkování, vyjma bolesti v místě vpichu. Vzhledem k tomu, že končí září, bych se běžně chystala k přeočkování. Nicméně mne na přelomu měsíce čeká transfer a mám obavy, kdy na přeočkování vyrazit.

Sdělíte mi, prosím, Váš názor, zda a kdy se nechat naočkovat?

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,
k dotazu, zda se očkovat či neočkovat v době kolem přenosu embrya, nejsou žádné dostupné relevantní informace.
V těhotenství je možno používat pouze tzv. rekombinantní vakcíny.
Pokud vakcína proti chřipce patří do této kategorie (měl by vědět očkující lékař)
tak analogicky není asi námitek proti očkování.
S pozdravem.
M. Kučera

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz