Může to být těhotenství?

Zodpovězené
4. zář 2024

Dobrý den,

poslední menstruace byla v termínu 6. - 10.8. Ovulaci jsem nesledovala, dle aplikace výpočet určil odhad 22.8. Nechráněný styk proběhl v několika termínech, na fotce vyznačeno srdíčky. Od 27. 8. mě začalo píchat a tahat v podbřišku, začala jsem mít citlivý čich na různé pachy, po pár dnech se přidala bolest prsou, kterou nikdy nemívám. Po celou dobu velká únava, která je u mě taky neobvyklá. Po práci jsem doma většinou usnula a pak šla brzy spát. Ráno jsem se budila zase unavená.

Vím, že jsem začala testovat asi poměrně brzy, ale výše uvedené příznaky mi nedaly pokoj a chtěla jsem se už něco dozvědět, něčím se uklidnit. Přikládám fotky. Jediné dva testy, na kterých byl tzv. duch, byly značky Mamatest, zbytek je In:time a poslední test je DrMax. Všechny citlivost 10. Do MS mám ještě 2 dny. Dnes mě již prsa tolik nebolí.

Myslíte si, že jsem těhotná nebo spíše ne?

Přála bych si už vědět, na čem jsem. Nezlobte se za dotaz, přeji Vám hezký zbytek dne.

Děkuji

Dobrý den,
příznaky, které popisujete mohou být nepřímé známky těhotenství.
Těhotenským testem lze však případné těhotenství prokázat nejdříve v den očekávaného vynechání menstruace. Dříve nelze těhotenství zjistit.
S pozdravem
M. Kučera

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz