Mohu být těhotná i po použití Postinoru a následné MS?

Zodpovězené
6. srp 2024

Dobrý den,

v půlce cyklu jsem užila Postinor víceméně preventivně, partner do mě ani jednou neejakuoval. Dva dny před očekávanou MS jsem lehce špinila, poté dva dny nic a poté jsem dostala MS. První dva dny v intenzitě, na kterou jsem zvyklá, další dva dny velice slabé. Den před očekávanou MS, v den očekávané MS a teď tři dny po začátku MS jsem si dělala TT a všechny vyšly negativní.

Je slabší MS v důsledku užití Postinoru?

Nebo je ještě nějaká možnost, že jsem těhotná? Nyní to jsou tři týdny od styku.

Dekuji a přeji hezky den. 🙂

Dobrý den,

pokud je Postinor použit dle návodu, tak je vysoce spolehlivý.

Nepravidelnosti menstruačního cyklu a špinění mohou být po použití Postinoru přítomny.

Pokud přišla menstruace, a následné těhotenské testy jsou negativní, tak je těhotenství velmi nepravděpodobné. Těhotenský test z moči je schopen detekovat těhotenství již v den vynechání očekávané menstruace.

S pozdravem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz