Mohla by špinění způsobit bakteriální nebo kvasinková infekce?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den, pane doktore,

už třetí menstruační cyklus se mi stalo, že po 5 dnech přestanu krvácet, pak 2 dny nic a pak začnu špinit hnědým výtokem, který kolem 11. DC přejde v táhlý krvavý hlen. Nic mě nesvědí, nepálí, nebolí. Zhruba od 15. DC už žádné špinění ani výtok nemám. Cyklus mám pravidelný 28-30 dní, je mi 39 let. Na poslední prohlídce jsem měla silně prokrvenou dělohu s malinkými cystami (podle doktorky způsobené nejspíš vlivem spousty léků z IVF, které jsem v lednu podstoupila).

Myslíte si, že by to špinění mohla způsobit např. bakteriální nebo kvasinková infekce (i když mě nic nesvědí) a měla bych užívat léky, např. Polygynax?

Děkuji za Vaši odpověď.

Pěkný den.

P.

Dobrý den,

špinění může být někdy způsobeno zánětem, je však třeba zjistit příčinu případného zánětu nebo zda není příčina jiná. To lze pouze při gynekologickém vyšetření.
Nelze doporučit užívání léků na slepo. Nemusí být účinné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz