Menstruace ani po vyvolání nepřichází. Co by to mohlo způsobovat?

Zodpovězené
26. črc 2024

Dobrý den,

prosím o radu. Loni mi ze zdravotních důvodů vytáhli tělísko Mirenu. Do té doby vše v pořádku, lehce jsem i v době menstruace zašpinila, cyklus fungoval - po vytažení ale nic. Dostala jsem dvakrát po sobě Norethisteron, který jen způsobil šílené bolesti břicha a tlak na konečník, ale menstruace nikde. Doktorka mi řekla, že by to nějak neřešila, protože otěhotnět už nechci. Dostala jsem klasickou antikoncepci. Tu jsem na jaře přestala brát, protože mi neseděla. Od té doby MS pořád nic.
Teď mi zjistili cysty, tak mi píchli Agulotin s tím, že dostanu ms a cysta odejde. Opět šílené bolesti břicha týden po injekci, ale ms nic. Žádné další vyvolávání už absolvovat nechci a nemyslím si, že je v pořádku nemenstruovat, protože očividně je něco v těle špatně.

Děkuji za radu, co by případně tohle mohlo způsobit nebo jak by se dalo postupovat dále.

Dobrý den,

objasnění možné příčiny vynechání menstruace tak, jak ji popisujete, vyžaduje komplexní vyšetření - gynekologické, hormonální a ultrazvukové.

Doporučuji situaci ještě jednou prodiskutovat se svým gynekologem. Důležité je do dalšího postupu zahrnout i Váš věk a Vaše přání ohledně toho, jak by se Váš stav měl vyvíjet.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz