Krvácení při tělísku. Je to normální nebo se raději objednat k dr. dříve?

Zodpovězené
25. bře 2020

Dobrý den,

mám zavedené přes rok tělísko a ze začátku bylo měsíční krvacení slabé, kratké a v normě toho, co říkal lékař, že tělísko si i rok ,, sedá" . Teď mi poslední tři měsíce dělá dlouhé špinění, následně někdy i velmi bolavé krvacení a opět třeba jedno nebo dvoudenní špinění. Tohle vše trvající většinou 9 dní. Objednaná k doktorce jsem, ale až za měsíc.

Prosím, mám se raději objednat dříve? Je to normální?

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

průběh po zavedení tělíska je často velmi rozdílný. Někdy se obtíže se špiněním objeví až později, mohou zase odeznít. Pokud nejsou obtíže akutního charakteru, tak objednání ve Vámi uvedeném termínu je dostačující. Při akutních obtížích se objednejte dříve.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz