Krvácení po námaze. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
7. zář 2023

Dobrý den,

minulý měsíc jsem dělala sedy lehy a začala jsem slabě krvácet. Vycházelo to na polovinu cyklu, ale stejně mě to vyděsilo. Pak jsem měla menstruaci a poté pořád jsem měla nepatrně špinění. Přestala jsem jíst sladké, brát probiotika a přešlo to, jen slabý vodnaty výtok. Dneska jsem zvedla 10 kg a zase na toaleťáku krev - opět v půlce cyklu. Mám z toho strach.

Děkuji

Dobrý den,

v situaci, tak jak popisujete, by se mohlo jednat o ovulační krvácení.
Pouze však v situaci, pokud neužíváte hormonální antikoncepci - u ní ovulace nebývá a bylo by vhodné navštívit gynekologa.

Souvislost s cvičením je spíše náhodná. S jídlem souvislost není téměř jistě.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz