Krvácení mimo cyklus. Je něco, co by mi mohlo pomoci, když jsem vlastně po zdravotní stránce v pořádku a není důvod, proč krvácím?

Zodpovězené
28. lis 2023

Dobrý den, pane doktore,

9 října, jsem měla dostat menstruaci. Menstruace prošla skoro o tři týdny déle a sama o sobě byla divná, hrozně slabá. Trvala čtyři dny a po týdnu skončení menstruace opět krvácení - není to nějak silné krvácení, spíš sem tam během dne zakrvácím, stačí imtimka. Krvácení trvá více méně až doteď, jeden den přestalo a pak se zase objevilo.

Na gynekologii jsem samozřejmě byla, všechno včetně ultrazvuku v pořádku. Brali mi krev kvůli možnému těhotenství a ještě na zkontrolování hormonů - také všechno v pořádku. Před cca dvěmi měsíci preventivní prohlídka, kde také bylo vše v pořádku. Pan doktor mi předepsal Norethisteron. Jenže mi úplně nesedl. Měla jsem po něm neskutečné návaly horka a bylo mi tak nějak zvláštně, takže po dvou dnech jsem ho přestala brát. Teď má můj gynekolog dovolenou.

Je něco, co by mi mohlo pomoci, když jsem vlastně po zdravotní stránce v pořádku a není důvod, proč krvácím, aspoň podle mého gynekologa?

Jak už jsem psala, není to žádné silné krvácení, ale je to prostě už obtěžující a nervy, co se děje, pracují.

Moc děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Dobrý den,

v situaci tak, jak ji popisujete, bude problém nejspíše hormonálního původu.
Obvykle nejde příčina ani zjistit při gynekologickém vyšetření - to odhalí spíše závažnější příčiny krvácení.

Pokud by se situace opakovala i v dalších cyklech, je možné řešit léky ve 2. polovině cyklu a nebo i hormonální antikoncepcí. Záleží na preferencích z Vaší strany.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz