Je vůbec možné, že bych za takových okolností mohla otěhotnět?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý den,

chtěla jsem se ujistit, že těhotná nejsem. 25.2. jsem s partnerem měla první sex. Antikoncepci jsem poprvé začala 20.2., když mi začala menstruace a brala jsem ji 5 dní a po 5 dnech mi menstruace právě končila a měli jsme spolu sex. Přítel měl po dobu sexu nasazený kondom. Potom mi den tekla trochu krev a teď stále malinko špiním - je to tak 2 dny a slábne to.

Ani jeden jsme sex nikdy neměli, a proto si nejsem jistá, zda jsme s nasazením kondomu neudělali nějakou chybu. Kondom nám nepraskl ani nesklouzl a přítel se udělal do něj a měl ho přitom stále ve mně. Upřímně, vůbec jsem si to neužila, spíše to bolelo a teď se asi zbytečně stresuju.

Jen se chci zeptat, jestli je vůbec možné, že bych za takových okolností mohla otěhotnět.

Děkuji

Dobrý den,

v situaci, jak ji popisujete, je možnost otěhotnění velmi, velmi nepravděpodobná.
V případě, že nepřijde v obvyklý termín menstruace, tak doporučuji provedení těhotenského testu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz