Jaký mohu očekávat další postup?

Zodpovězené
27. led 2021

Dobrý den,

moc děkuji za možnost položit Vám otázku.

Je mi 30 let. Na preventivních vyšetřeních mi doktoři vždy říkali, že vše v naprostém pořádku. HA jsem brala v období 18-24 let. Od té doby, cca 4 roky, tedy pouze přerušovaná soulož se stejným partnerem. Pak jsme tomu dali volný průběh a něco přes půl roku se nic nedělo. Pak jsem otěhotněla. V říjnu se mi v 6. tt objevil hematom a začala jsem krvácet. Nasadili mi Utrogestan a krvácení po pár dnech přestalo. V 9. tt doktor konstatoval, že plod se dále nevyvíjí a proběhla revize. Zjistili mi krevní skupinu 0-, takže jsem dostala protilátky.

Následovaly 2 normální cykly s délkou 30 dní, pak jsme opět zkusili nechráněný styk a otěhotněla jsem - tedy pouze podle těhotenského testu. MS mi meškala asi 5 dní. Čárka byla jen slabá. Po 3 dnech jsem opět udělala test a čárka opět slabá. Další den také. Dnes jsem začala lehce krvácet. Paní doktorka si mě objednala na zítra.

Zajímalo by mě, zda už můžu očekávat nějaká vyšetření a podporu dalších těhotenství. Nechci to prožít znova. Říkali mi, že jsem mladá, zdravá, že podruhé nepotratím. A evidentně se stalo.

Děkuji

Dobrý den,

pokud došlo 3x po sobě k zástavě vývoje těhotenství, je možno uvažovat o dalších vyšetřeních. Detaily je nutno konzultovat se svým gynekologem, protože postup je individuální.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz