Intenzivní bolest v podbřišku. Můžou to být srůsty v břichu

Zodpovězené
11. lis 2021

Dobrý den,

mám na Vás dotaz.

Bolí mě záda a mám intenzivní bolesti v podbřišku a pupíku takové táhnutí, divný tlak v pochvě (jako kdyby se mi otvírala), a když sedím, tak jako bych si seděla na vaječnících a bolí mě v bedrech.

Byla sem na gynekologii vše ok.

Chtěla bych se zeptat. Můžou to být srůsty v břichu, protože jsem měla před 20 roky gynekologickou operaci (laparoskopii)?

Děkuji za odpověď a hezký den. 🙂

Dobrý den,

srůsty bolesti způsobit mohou. Dávat však vznik srůstů do souvislosti s laparoskopickou operací je málo pravděpodobné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz