Hnědá vodička z prsu. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
31. kvě 2023

Dobrý den,

jsem dva roky po porodu, nekojím více než rok. Minulý pátek (26.5.) mi ve sprše po zmáčknutí pravé bradavky vytekla tmavě hnědá vodička, z levého prsa teče bíložlutá tekutina (možná pozůstatky mléka). Opakovaně po zmáčknutí bradavky vytékala tmavě hnědá vodička, přirovnala bych ke kávě. Prso nebolí na dotek, ale cítila jsem pocitově, jako když mi v době kojení nastupovalo mléko, mléko však neteklo.

Gynekolog mě objednal, nerada bych něco zanedbala.

Děkuji

Dobrý den,

nejčastější příčinou Vašich obtíží bývá zvýšená hladina hormonu prolaktinu.
To, že Vás Váš gynekolog objednal, je zcela v pořádku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz