Haemophilus. Jak postupovat, aby se jej dcera už konečně zbavila?

Zodpovězené
22. říj 2022

Dobrý den,

dcera, 8 let, má pozitivní stěr na haemophilus v pochvě, řešíme to od Vánoc antibiotiky. Nejdříve měla jen sirup, poté tablety širokospektrálních atb, poté dvakrát za sebou čípky Neomycin v kombinaci s atb tabletami. Ovšem stále má nazelenalý výtok, druhý stěr také pozitivní a nic se nemění. Dnes předepsány další čípky.

Jak postupovat, aby se problému konečně zbavila?

Čípky se daří zavádět, dodržuje hygienu, nekoupe se, jen sprchuje.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel nemohu odpovědět, protože nevím. Dětské gynekologii se nevěnuji. Jedná se o samostatný obor.

Situaci musíte konzultovat s dětským gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz