Dlouhodobé krvácení. Jaké jsou možnosti dát cyklus opět do pořádku?

Zodpovězené
14. říj 2024

Dobrý den,

od poloviny srpna v kuse krvácím, špinění se proměňuje v silnější krvácení a v závislosti na tom, zda probíhá ovulace nebo menstruace. Někdy mám tak silné krvácení, že mám opravdu velké kusy krve, jindy by mi stačila slipová vložka na celý den.

Lékařská prohlídka proběhla dvakrát - pouze vysoká sliznice hCG z krve negetivní. Při menstruaci mám slabé bolesti, klasické, zvládám bez prášků. Kromě krvácení mi vlastně nic není, funguji, chodím do práce aj.

Lékař mi sdělil, že krvácení mi může upravit pouze pomocí nějaké jednosložkové antikoncepce, protože mi před několika lety Norethisteron a Utrogestan působil nevolnosti a bolesti hlavy a antikoncepce, kterou jsem brala pouze na střední škole, mi taky nedělala úplně dobře - brala jsem Harmonette.

Chtěla bych se zeptat, zda jsou nějaké další možnosti, jak cyklus dát opět do pořádku.

Pokud bych měla začít brát antikoncepci, znamenalo by to, že bych musela další skoro měsíc počkat do další menstruace, než bych ji začala brát.
Beru Ascorutin 2 tbl 3x denně. Je mi 32, mám dvě děti (11, 3), s ničím jiným se neléčím.

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

jiné skutečně fungující možnosti pomoci, než jakou Vám nabídl váš gynekolog nejsou.
Vzhledem k tomu, že je ale široká paleta preparátů kombinované hormonální antikoncepce,
je ke zvážení, zda se se svým gynekologem nepokusit najít takovou, která by Vám vyhovovala. Je to nejspolehlivější řešení kontroly menstruačního cyklu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz