Cysty. Existuje i nějaká neoperativní léčba?

Zodpovězené
14. říj 2021

Dobrý den,

při preventivní prohlídce mi byla zjištěna na pravém vaječníku funkční cysta velikosti 10x9 cm a na levém vaječníku funkční cysta velikosti 3x2,5 cm. Hodnota Ca 125 je 95 a hodnota He 4 je negativní. Je mi 51 let.

Chtěla jsem se zeptat, jestli existuje i nějaká léčba neoperativní.

Děkuji

Veronika

Dobrý den,

jedná-li se o funkční cystu, je možné, že se sama vstřebá. Je však i riziko, že při této velikosti praskne a může způsobit komplikace - krvácení do dutiny břišní.

Existuje i možnost hormonální terapie - její vhodnost je však nutné individuálně diskutovat se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz