Cysta. V čem spočívá hormonální léčba a jaká jsou rizika?

Zodpovězené
15. říj 2021

Dobrý den,

děkuji za odpověď, viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Chtěla jsem se zeptat, v čem spočívá hormonální léčba cysty. Jedná se o hormonální antikoncepci?

Jaká jsou rizika hormonální léčby?

Mám na pravém vaječníku funkční cystu velikosti 10 x 9 cm a na levém vaječníku funkční cystu velikosti 3 x 2,5 cm. Hodnota Ca125 je 95 a hodnota He4 je negativní. Je mi 51 let.

Lze z ultrazvuku na přístroji GE VOLUSON E10 rozeznat na sto procent, že se jedná o funkční cystu?

Prosím, co znamená cystes ovariales magna?

Děkuji

Veronika

Dobrý den,

  • cystis ovariales magna - znamená latinsky velká ovariální cysta
  • hormonální antikoncepce je jedna z možností
  • volusion 10 je top přístroj, ultrazvuková diagnostika je pomocné vyšetření

Žádné vyšetření neposkytuje 100% odpověď.
Ostatní záležitosti jsou individuální, je nutné řešit se svým lékařem, ne po internetu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz