Antikoncepce den po užití tabletky Ellaone. Je možné, že mi rozházela cyklus?

Zodpovězené
4. lis 2022

Dobrý den,

před 2 týdny jsem užila pilulku po Ellaonu. Jelikož jsem den na to, po užití Ellaone (měla jsem akorát krvácení z vysazení) začala užívat antikoncepci, tak jsem si asi rozházela cyklus. Udělala jsem si i test po 15 dnech a byl negativní, ale to je asi ještě brzy.

Chci se zeptat, jestli je možné, že mi krvácení z vysazení nemusí přijít kvůli pilulce Ellaone?

Pokud bych šla na hcg z krve po 3 týdnech od styku, ukázalo by to už případné těhotenství?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

po požití antikoncepce po styku (např. Ellaone) mohou být nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Pokud jste užila v doporučeném termínu, tak je vysoce spolehlivá.
Provedení těhotenského testu má význam nejdříve v termínu očekávané menstruace.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz